2019 Yılı 12 Ayın Belirli Gün ve Haftalar Takvimi - 2019 Belirli Gün ve Haftalar Nelerdir?

2019 yılı tatil günler açısından her kesimin yüzünü güldürecek. Bazı yıllarda pek çok resmi tatil günü hafta sonu tatilleri ile aynı günlere geldiği için ekstra bir tatil yapılması imkanı kısıtlıyor olsada bu yılda belirli bayram tatillerimiz bulunuyor.

2019 Yılı 12 Ayın Belirli Gün ve Haftalar Takvimi - 2019 Belirli Gün ve Haftalar Nelerdir?

İnsanoğlu için en önemli kavramlardan biri olan zamanın ölçümü aracı olan takvim günlerin ayların ve yılların takibi açısından önemli bir araçtır. Geçmişte yaşanan olayların uzaklığını da hesaplamaya yarayan takvim önemli günlerin belirlenmesi açısından da gereklidir.

Milletlerin dini,milli veya manevi olayların her yıl tekrarlanabilmesi adına takvimin rolü büyüktür. Neredeyse 365 günün her bir gününde önemli bir olay yaşanmıştır. Hastalık, engellilik, duygular, tüketim vs gibi bir çok konuda önemli günler bulunuyor. Bu günlerde 1 günde olsa duruma dikkat çekmek amacıyla etkinlikler yapılabiliyor.

Millet olarak dini ve milli günlerimize daha çok önem göstersekte dünyada kutlanması ve anımsanmasıyla ünlü bir çok gün bulunmaktadır. Bunlara organ nakli haftası veya dünya su günü gibi örnekler verebiliriz. Bakıldığında önemli olarak düşünülmesede yaşadığımız bu evrende 1 günde olsa bazı durumlara dikkat çekmesi adına bu önemli günleri ve haftaları inceleyebilirsiniz.


Geçmişte insanların ihtiyaçları zaman kavramının ve ölçülmesinin ortaya çıkmasına neden olan takvim eski medeniyetlerde farklı ölçü birileriyle ölçülmekteydi. farklı takvim sistemleri deneyen medeniyetler arasından günümüze en yakın takvimi Atalarımızında kullandığı 12 hayvanlı Türk takvimi gibi takvimlerde geçmişte kullanılmıştır.

Fatih Kul

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER