2020 DGS başvurusu ne zaman başlıyor?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 2020 DGS başvuru tarihlerini duyurdu.

2020 DGS başvurusu ne zaman başlıyor?

2020 DGS başvurusu ne zaman başlıyor?

DGS Nedir, Kimler Başvuru Yapabilir?

Lisans programlarına dikey geçiş için başvuracak adaylarda, meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans programlarından mezun olmuş olma şartı aranır. O yıl son sınıfta olup da staj dışındaki bütün mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olan adaylar da başvuruda bulunabilmektedirler. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) meslek yüksekokullarının son sınıf öğrencileri ve mezunları ile aynı koşullarda yurt dışından mezun olup denklik belgesi kabul edilen adaylar da Dikey Geçiş Sınavı DGS'ye başvurabilmektedirler. DGS başvuruları elektronik ortamda veya bizzat ÖSYM bürolarından da yapılabilmektedir. Adayların izleyeceği yollar ÖSYM tarafından her yıl açıklanan kılavuzda ayrıntılı olarak yer almaktadır.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 2020 DGS başvuru tarihlerini duyurdu. İki yıllık eğitimlerini dört yıllık fakülteye tamamlamak isteyen öğrenciler DGS’ye hazırlanıyor. DGS ‘de sayısal ve sözel bölümden oluşan bir yetenek testi uygulanacak ve adaylara 150 dakika sürenin verilecek. Dikey Geçiş Sınavı başvuruları ÖSYM’nin resmi internet sitesinden yapılacak. Başvuracak adaylarda, meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans programlarından mezuniyet şartı aranacak

Dikey Geçiş Sınavı ÖSYM tarafından yılda bir kez yapılıyor. Dikey Geçiş Sınavı 2020 başvuru işlemleri için meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans programlarından mezuniyet şartı aranacak şartların başında geliyor.

ÖSYM tarafından yapılan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvuru işlemleri, 13 – 21 Mayıs 2020 tarihleri arasında yapılacak. DGS başvuruları ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden alınacak.

2020 DGS (DİKEY GEÇİŞ SINAVI) NE ZAMAN?

Dikey Geçiş Sınavı (DGS), ÖSYM tarafından açıklanan sınav takvimine göre 5 Temmuz 2020 tarihinde uygulanacak. DGS 2020 sınav sonuçları 29 Temmuz 2020 tarihinde açıklanacak.

Meb Personel

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER