Okulların Güncel Hizmet Süreleri Ve Puanları

Okulların güncel hizmet puanları ve süreleri tebliğler dergisinde yayınlandı

Okulların Güncel Hizmet Süreleri Ve Puanları

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenler için çok önemli olan okulların hizmet puanlarını ve zorunlu hizmet sürelerini gösterir liste güncellendi

Okulların güncel hizmet puanları ve süreleri tebliğler dergisinde yayınlandı

 Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğünce ayda bir çıkarılan Tebliğler Dergisinin Şubat 2020 sayısı yayınlandı. MEB okulların hizmet alanlarını yeniden belirlediğini açıklarken bu güncelleme içerisinde birçok okulun hizmet puanı ve hizmet süresi de değişti.

Okulların Güncel Hizmet Süreleri Ve Puanları

Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 38 inci maddesinin dördüncü fıkrası ile 39 uncu maddesinin üçüncü fıkrası gereğince, eğitim öğretime yeni açılan ya da dönüştürülen eğitim kurumları ile bulundukları yerleşim yerinin idari bağlılığının ve benzeri nedenlerle hizmet alanının değişmesi uygun görülen eğitim kurumlarının Valiliklerce elektronik ortamda yapılan tekliflerinin değerlendirilmesi sonucunda hizmet alanları yeniden belirlenmiş olup güncel liste Millî Eğitim Bakanlığı Tebliğler Dergisi Şubat 2020 sayısında da yayımlandı.

YENİ HİZMET ALANLARI BELİRLENDİ

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından 27.01.2020 tarihinde Bakan Ziya Selçuk onayına sunulan güncel liste Bakan tarafından onaylandı ve Tebliğler Dergisinde yayınlandı. Tebliğler Dergisinde de yayımlanan okulların hizmet alanlarını gösteren güncel liste içerisinde hizmet bölgesi, hizmet alanı, hizmet puanı ve yerleşim yeri değiştirilen eğitim kurumları ile diğer eğitim kurumlarının yer aldığı belirtildi.

İlgili Bakan onayı resmi yazı;

MEB tarafından güncellenen okulların hizmet alanları, puanları, süreleri listesi için TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2020, 11:05

Meb Personel

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER