YKS İçin Son Fırsat

Üniversite sınavına girmek isteyen öğrencilerden ÖSYM takviminde yer alan YKS başvuru süresinde başvuru yapamayan öğrenciler YKS geç başvuru tarihi içinde başvuruda bulunabilecek.

YKS İçin Son Fırsat

Üniversite sınavına girmek isteyen öğrencilerden ÖSYM takviminde yer alan YKS başvuru süresinde başvuru yapamayan öğrenciler YKS geç başvuru tarihi içinde başvuruda bulunabilecek. ÖSYM takviminde 2020 YKS geç başvuru tarihi 18- 19 Mart olarak yer aldı.
YKS için son şansı kaçırmak istemeyen öğrenciler, ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek sınav için geç başvuru tarihinde de başvuru yapmadığında sınav giriş şansını kaybedecek.

 

YKS İçin Son Fırsat
2020 yılı için ÖSYM geç başvuru tarihlerini 18- 19 Mart olarak açıkladı. Bu tarihler arasında TYT, AYT, YDT için başvurular gerçekleşecek. YKS geç başvuru ücreti ise her sınav için 105 lira olarak belirlendi. Toplam üç sınav için başvuru gerçekleştirecek olanlar 315 lira geç başvuru ücreti yatıracak

YKS geç başvuru nasıl yapılır?

Geç başvuru için işlemler YKS başvuruları ile aynı şekilde gerçekleşiyor. Sınav başvurusunda geç başvuru gerçekleştirecek öğrenciler için sınav ücreti farklı olarak alınıyor. Geç başvuruda normalden daha fazla ücret alınıyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2020, 17:05

Meb Personel

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER