Öğretim yılına hazırlık ödeneği hakkında Maliyeden açıklama

2019-2020 eğitim öğretim yılı başında yatacak olan öğretim yılına hazırlık ödeneği hakkında Maliyeden açıklama geldi.

Öğretim yılına hazırlık ödeneği hakkında Maliyeden açıklama

Öğretim yılına hazırlık ödeneği hakkında Maliye’den açıklama

2019-2020 eğitim öğretim yılı başında yatacak olan öğretim yılına hazırlık ödeneği hakkında Milli Eğitim Bakanlığı 03.09.2019 tarihinde yayınladığı resmi yazıda 9 Eylül itibariyle hazırlık ödeneğinin ödenmesini istemişti. Konuyla ilgili Maliyeden açıklama geldi.

KIRTASİYE ÜCRETİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

 
Kırtasiye ücreti olarak da bilinen öğretim yılına hazırlık ödeneği hakkında KBS sistemi üzerinde duyuru yayınlayan Bakanlık, Öğretim Yılına Hazırlık Ödeneği İşlemleri başlığı altında açıklama yaptı.

Personel ödemeleri ile ilgili KBS üzerinden yapılan duyuru:


1-Öğretim Yılına Hazırlık Ödeneği İşlemleri

Milli Eğitim Bakanlığının (Strateji Geliştirme Başkanlığı) 03.09.2019 tarihli ve 15868341 sayılı yazısında; Eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfına dahil öğretmen unvanlı kadrolarda görevli olup fiilen öğretmenlik yapanlara 1.180 TL öğretim yılına hazırlık ödeneğinin 09.09.2019 tarihinden itibaren ödenmeye başlanacağı belirtilmektedir.

Bu kapsamda, Kamu Personel Harcamaları Yönetim Sisteminde (KPHYS) bulunan Sosyal Hak ve Yardımlar Modülü üzerinden öğretim yılına hazırlık ödeneğinin ödenebilmesi için gerekli yazılım geliştirme çalışmaları tamamlanmış ve 06.09.2019 tarihi itibariyle hesaplama, ödeme emri belgesi oluşturma ve muhasebe birimine elektronik olarak gönderebilme işlemlerine açılmıştır.

MEB’in hazırlık ödeneği ile ilgili yayınladığı resmi yazı:

Fatih Kul

YORUM EKLE
YORUMLAR
Engin angin
Engin angin - 2 yıl Önce

Biz oğlumuzu ana okuluna kayıt ettirdik bu sene öğlen ci olması için Açık açık para talep ettiler

SIRADAKİ HABER