AVM'ler Kapanıyor Mu?

AVM'ler Kapanıyor Mu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Çankaya Köşkü’nde gerçekleştirilen "Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı" sonrasında yaptığı açıklamada “tedbirlerin alınması sonrası evde kalma süresinin 3 hafta olabileceğini “ söylemesi ayrıca

"Vakit yapabileceğimiz her şeyi evden yapma vaktidir" demesi vatandaşların koronavirüse karşı ilgisini artırdı. Cumhurbaşkanımızın "3 hafta evde kalın" çağrısı üzerine her birim ve herkes üzerine düşeni yapmak için harekete geçti. Pek çok mağaza kapılarını geçici olarak kapatmaya başladı. LC Waikiki olmak üzere, Vakko, İpekyol, Mudo, Roman, Avva, Twigy, Boyner, Derimod, Mavi gibi pek çok marka, mağazasını kapatma kararı aldı.

.Halkımızın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a sevgisi ve güveni ile bu zor günleri birlikte mücadele vererek atlatacağız. Daha güzel yarınlara ulaşacağız milletçe elele.

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) de AVM'lerin kapanmasıyla ilgili tavsiye kararını açıkladı. AYD Başkanı Hüseyin Altaş, "AVM'ler kamu alanı olduğu için kapanma kararı İçişleri ve Ticaret Bakanlığı kararına bağlı olarak alınır. Biz ilk günden beri, vatandaşın en güvenilir ziyaret noktaları olmak için hijyen çalışmalarını en üst seviyede gerçekleştirdik. Linç edilmemize rağmen esnek çalışmaya geçtik. Ancak kapanan mağazalarla AVM'ler hayalet şehir haline geldi. Bazı AVM'ler kendi inisiyatifleriyle kapanma kararı aldı" dedi.

Alınan bu kararlar koronavirüse karşı insanların daha çok bilinçlenmesine ve daha etkili tedbirler almasına vesile oluyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AVM'lerin kapatılmasıyla ilgili devam eden tartışmalara ilişkin "Kapatıp sektörü daha çok zarara sokmak istemiyoruz. Tabii kapatmak isteyen varsa kapatabilir. Halkımız zaten kendini korumaya aldı, gitmiyor." dedi.

.Halkımızın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a sevgisi ve güveni ile bu zor günleri birlikte mücadele vererek atlatacağız. Daha güzel yarınlara ulaşacağız milletçe elele.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2020, 12:24

Meb Personel

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER