Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Koronavirüs Açıklaması

Vakitlice Tedbirimizi Aldık

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Koronavirüs Açıklaması

Vakitlice Tedbirimizi Aldık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ak Parti Grup toplantısında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın dün akşam açıkladığı ve ülkemizdeki ilk koronavirüs vakası olarak kayıtlara geçen durmla ilgili açıklama yaptı. Konuyla ilgili olarak koronavirüs tespiti yapılan vatadaşımızın Avrupa'dan geldiğini ve genel sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi Tedbir amaçlı ailesi ve yakın çevresinin de izlemeye alındığını belirtti. Ayrıca “Bu hastalığın ülkemize sirayet etmemesi için gereken önlemi aldık, ancak hangi tedbiri alırsak alalım, tamamen korunmak malesef mümkün değil Ülkemizdeki vaka Avrupa kaynaklı tek bir örnekten ibarettir. ” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerinin devamında "

Bu hastalığın ülkemize sirayet etmemesi için gereken her türlü önlemi vakitlice alalım. Ancak biz hangi tedbiri alırsak alalım yakın çevremizde bu kadar yaygınlaşmış bir virüsten tamamen korunmak maalesef mümkün olamadı. Ülkemizdeki vaka Avrupa kaynaklı, şimdilik tek bir örnekten ibarettir. Sağlık Bakanlığımız, diğer bakanlıklarımız ve kurumlarımızla işbirliği halinde gereken koruma tedbirlerini sıkı şekilde uygulayacak, nitekim yarın da dar çerçeve bir toplantıyı başkanlığımda yapacağız.

Vatandaşlarımızdan ricam, sağlık personelinin bu konudaki itirazlarına harfiyen uymalarıdır. Bu virüsten korunmanın ilk şartı temizliktir. Temizliği imandan cüz sayan bir inancın mensupları sıfatıyla bu da milletimiz tarafından işin en kolay tarafı olmalıdır. Biz de geçtiğimiz Cuma gününden beri tokalaşmayı, kucaklaşmayı, uzaktan selamlaşma yöntemine geçerek bu çerçevede üzerimize düşenleri yerine getirmenin gayreti içindeyiz. Sadece Türkiye'de değil yurt dışında da.

Hiçbir virüs bizim tedbirlerimizden daha güçlü değildir. Her hastalık gibi bu virüse karşı da bireyler olarak göstereceğimiz dikkat ve alacağımız tedbirler en etkili korunma yöntemi olacaktır. Özellikle yaşlılarımızın ve bünyesi zayıf vatandaşlarımızın en azından bir müddet kalabalık yerlerden uzak durmaları gerekiyor. Milletimiz nice dertleri, saldırıları göğüslemeyi başarmıştır. Allah'ın izniyle bunun da üstesinden gelecek. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.

Ülkemizde erken alınan tedbirler sayesinde korona vakası sadece bir tane. Artmayacağını umut ediyoruz

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2020, 15:10

Meb Personel

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER