MEB'den Önemli Karar

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran imzasıyla illere resmi yazı gönderildi

MEB'den Önemli Karar

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında okullardaki tüm sosyal etkinlikler, iptal edildi.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran imzasıyla illere resmi yazı gönderildi.

Gönderilen bu yazıda, Çin Halk Cumhuriyeti'nin Vuhan şehrinde ortaya çıkan yeni koronavirüs vaka sayısının komşu ülkeler de dahil olmak üzere, dünyanın birçok ülkesinde arttığı belirtildi.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından da yeni virüsün hızla yayıldığı yönünde bilgiler verildiği vurgulanarak, bu kapsamda Türkiye'de ilgili makamlarca gerekli koruma ve kontrol tedbirlerinin alındığı ifade edildi.

Yazıda Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okul ve kurumlarda da alınması gereken önlemler sıralandı

"Bu kapsamda virüsün etkilerinden korunmak amacıyla resmi ve özel okul ve kurumlarda öğrenci, öğretmen ve okul yöneticilerinin katılımıyla yapılması planlanan il ve ilçe, ulusal ve uluslararası düzeydeki toplantı, çalıştay, sempozyum, konferans, forum, ödül töreni, spor müsabakası, yarışma gibi sosyal etkinlikler tedbiren iptal edilmiştir."

Bakanlığın yazısında, il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine yapılacak sosyal etkinlik müracaatlarına izin verilmeyeceği ve konuyla ilgili tedbirlerin valiliklerce alınacağı belirtildi.

Meb Personel

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER