Öğretmen Açığa Alındı

İddiaya göre birkaç ay öğretmen okuma-yazmaya geçen birkaç öğrencisine kendi yazdığı kitaplardan birkaçını hediye etti.

Öğretmen Açığa Alındı

Arnavutköy'de ilkokul birinci sınıfların öğretmeni, okumaya geçen öğrencilerine kendi yazdığı kitabı hediye etti. Kitabın bazı sayfalarında yer alan cinsel içerikli bölümler ve müstehcen hikayeler olduğu ortaya çıkınca öğretmen açığa alındı.

İddiaya göre birkaç ay önce stajyer öğretmen olarak Arnavutköy'deki bir ilkokulda göreve başlayan B.K. adlı öğretmen okuma-yazmaya geçen birkaç öğrencisine kendi yazdığı kitaplardan birkaçını hediye etti. Kendilerine hediye edilen kitapları evlerine götüren öğrenciler, daha sonra anne ve babaları ile evde kitabı okumak istedi. Bazı veliler, kitabın bazı sayfalarında cinsel içerikli diyaloglar ve müstehcen bölümler olduğunu fark etti. İlkokul birinci sınıf öğrencilerinin okuma seviyesine uygun olmadığını düşündü. İddiaya göre velilerden bazıları okula gelerek öğretmen B.K.'yi darp etti. Araya giren okul idarecileri velileri güçlükle sakinleştirdi. Çocuklarına hediye edilen kitaptaki cinsel içerikli bölümler nedeniyle öğretmen B.K.'den şikayetçi olan veliler, çocuklarının başka bir öğretmenin sınıfına alınmasını istedi. Veliler okul idaresine şikayet etti ayrıca karakola giderek öğretmenden de şikayetçi oldular.


Yaşanan olayın ardından okul idaresi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri henüz stajyer olan sözleşmeli öğretmen B.K'yı açığa aldı.

Meb Personel

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER