Öğretmen Atama Tercih Başvuru Ekranı açıldı

Öğretmen Atama Tercih Başvuru Ekranı açıldı

60 puan ve üzeripuan alan adaylar 40 eğitim kurumu tercih edebilecek. En çok 3007 ile sınıf öğretmenliğine atama yapılacak. daylar 5 günde tercih işlemlerini yapacak.

20 bin sözleşmeli öğretmen atamasında da öğretmen tercih başvuru ekranı bugün öğretmen adaylarına açılacak. Öğretmen tercih başvuru ekranı olan ilk atama meb gov tr adresinde tercih yapacak öğretmenler sisteme iki farklı şekilde girebilir ;

Tercih yapacak adaylar E-devlet şifresi ile giriş yapacakları gibi ayrıca sistem tarafından istenilecek kişişel bilgileri girip ilkatama.meb.gov.tr Sözleşmeli öğertmenlik başvuru sayfasına giriş sağlayıp tercihlerini yapabilecek.

1. E-devlet kullancı adı ve şifresi ile giriş yapılarak

2. İstenen Kişişel bilgileri sisteme girerek

20 bin öğretmen ataması için ilk atama başvuru ekranına giriş sağlayan öğretmenler 40 tercih başvurusunda bulunabilecek ve 41. tercih olarak da puan üstünlüğüne göre atama olacağından tercihleri dışında puanları yettiğinde sistem tarafından ataması yapılacaktır.

Tercihler, aynı il ve/veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecektir.

Tercihler herhangi bir il veya ilçe millî eğitim müdürlüğüne onaylatılacaktır.

Adaylar il veya ilçe millî eğitim müdürlüğünce başvuruları onaylanmadıkça tercih değişikliği yapabilecektir.

Sözlü sınav puanının eşitliği halinde KPSS puan üstünlüğü dikkate alınır; eşitliğin devamı durumunda diploma tarihi itibariyle önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde yaşı büyük olana, eşitliğin bozulmaması durumunda ise sınav sonucu yeni açıklanan adaya öncelik tanınır.

TIKLAYINIZ

Başvuru için TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2020, 17:54

Meb Personel

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER