Tüm Etkinlikler 3 Nisan'a Kadar Durduruldu

Şu ana kadar dünya çapında 109 binden fazla kişide rastlanılan Corona Virüsü, bazı ülkelerin önemli tedbirler almasına neden oldu.

Tüm Etkinlikler 3 Nisan'a Kadar Durduruldu

Şu ana kadar dünya çapında 109 binden fazla kişide rastlanılan Corona Virüsü, bazı ülkelerin önemli tedbirler almasına neden oldu.

Amerika Birleşik Devletleri'nde corona virüs nedeniyle birçok büyük market, her müşterinin alabileceği temizlik ürünleri için limit belirleyerek temizlik ürünü stoklarını koruyabilmek ve rafların boş kalmasının önüne geçmek için limit getirdi. Dünya genelinde vaka sayısı 109 bini aştı. Çin'de virüsün yayılma hızı azalırken, diğer ülkelerde görülüyor.

İtalya'da şu ana kadar 9 bin 172 kişide koronavirüs tespit edildi, 463 kişi ise hayatını kaybetti. Koronavirüsden dolayı İtalya'da büyük panik yaşanıyor.

Dünyaya Çin'den yayılmasının ardından yüzlerce insanın ölümüne neden olan corona virüsünden dolayı İtalya ciddi önlemler almaya başladı. İtalya’da koronavirüsünden dolayı Ulusal Olimpiyat Komitesinin kararıyla tüm spor etkinlikleri 3 Nisan'a kadar durduruldu.

Kırmızı Bölge Uygulaması

Coronavirüsünden dolayı olağanüstü zamanlar geçiren İtalya'da Başbakan Giuseppe Conte, dün virüsün yayıldığı kuzey bölgelere daha sıkı önlemler getiren yeni bir kararname açıklamıştı. Daha önce İtalya'da bulunan 11 beldeye uygulanan giriş-çıkışların sıkı şekilde kontrol edildiği "kırmızı bölge" uygulaması, Milano'nun içinde bulunduğu Lombardiya ile Venedik'in de olduğu 14 kente yayılmıştı.

Kovid-19 gündemiyle CONI Başkanı Giovanni Malago, spor federasyonları başkanlarıyla bugün Roma'da olağanüstü bir toplantı gerçekleştirildi.

İtalya'da futbolseverleri yakından ilgilendiren flaş bir karar verilerek İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) dahil tüm spor branşlarında, her düzeydeki etkinlikleri hafta sonu çıkarılan başbakanlık kararnamesinde belirtildiği üzere 3 Nisan'a kadar durduruldu. Aynı zamanda okullar ve üniversitelerde ise eğitime bir süre ara verildi.

Meb Personel

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER