İstanbul'da dolmuş gibi okul servisi! 20 kişilik servisten 30 öğrenci çıktı

İstanbul Beyoğlu'nda servis araçlarına denetim yapan polis ekipleri 20 kişilik bir serviste 30 öğrenci olduğunu görünce şaşkınlık yaşadı.

İstanbul'da dolmuş gibi okul servisi! 20 kişilik servisten 30 öğrenci çıktı

2019-2020 Eğitim ve öğretim yılının başlamasının ardından polis ekipleri de okul servis araçlarının denetimlerini sıklaştırdı.

Polis ekipleri, sabah saatlerinde Beyoğlu'nda bulunan Güler Akın Anadolu İmam Hatip Lisesi önünde servis denetimi yaptı. Denetime, Çocuk Şube, Trafik Şube ekipleri ve Mobil Okul Timleri de katıldı. Okul servislerini durduran ekipler, araçların evrak kontrolünü yaparak, taşımaya uygun olup olmadığına baktı.

20 KİŞİLİK SERVİSE, 30 KİŞİ BİNDİRDİLER

Denetim sırasında bir servis aracını durduran polis ekipleri gördükleri karşısında adeta şoke oldu. Yaklaşık 20 kişilik servise, 30 kişi bindiği ve öğrencilerinin bazılarının ayakta yolculuk yaptığı görüldü. Evrak kontrolü yapan polis ekipleri evraklarının da eksik olması üzerine cezai işlem uyguladı. Bunun üzerine şoför yetkililerinde durumdan haberdar olduğunu söyleyip olay yerine yetkili kişiyi çağırdı.

"GEÇEN SENEDEN BERİ BÖYLE"

Serviste bulunan öğrencilerden biri, "Geçen seneden beri böyle. Geçen sene biraz rahattı ama bu sene beşinci sınıflarda katıldığı için biraz fazla oluyoruz. 30 kişi falan gidiyoruz. Bazen ikili koltukları üçlüyoruz. Arkadaki 4 koltuğu beşliyoruz. Bazı kişiler ayakta gidiyor. Polisi görünce birkaç kişi öne sıkıştı" diye konuştu.

"ÇOCUKLARIMIZI YOLDA MI BIRAKALIM"

Servis yetkili ise "Bu çocukların toplanması gerekiyor. Çocuklarımızı yolda mı bırakalım. Aile işe gidiyor. Çocuğu vermesi gerekiyor. Bunun için de sabah mecburen böyle bir durum oldu. İkinci aracım arıza yaptığından dolayı. Bu araba bu kadar dolu değildi. Bu sene yeni kayıtlar var. Yaz ayında bu araçların muayenesi yapıldı" diyerek kendisini savundu.

.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2019, 22:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER