Okullara güvenlik görevlisi ve hizmetli alımı başvuruları başladı

400 hizmetli ve 230 güvenlik görevlisi alınacak

Okullara güvenlik görevlisi ve hizmetli alımı başvuruları başladı

ZONGULDAK Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR), toplum yararına çalışma programı kapsamında okullarda görevlendirilmek üzere 400 hizmetli ve 230 güvenlik görevlisinin alınacağını açıkladı.

Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Gönül Demirsu, toplum yararına çalışma programıyla ilgili kurumda basın toplantısı düzenledi. Demirsu, bu yıl okullarda görevlendirilmek üzere 400 hizmetli ve 230 güvenlik görevlisinin alınacağını açıkladı. Kayıtların ne zaman başlayacağı konusunda duyurunun daha sonra yapılacağını belirten Demirsu, "Bugün itibariyle sistemimize toplum yararına programdan bir ödenek düştü, okullarda sadece çalıştırılmak üzere 400 temizlik personeli 230 da güvenlik görevlisi alınacak. Daha önce net 3 asgari ücretin aynı haneye girmesi halinde bu da ortalama 5 bin liraya tekabül ediyordu. Bunlar toplum yararına programlar faydalanamıyordu. Bu biraz daha mağdurlarının daha fazla faydalanması açısından aşağıya çekildi. Şu anda aynı hane içerisinde 1.5 asgari ücretin üzerinde ödeme girerse bu kişiler toplum yararına programlar faydalanamayacak. Bunları biz zaten zaman zaman kapılara da asacağız ve duyuracağız." dedi.

5 günlük bir başvuru süresi olacağını anlatan Demirsu, "Bu başvuru tarihinde herkes gelip kaydını yaptırabilecek. Aynı zamanda hem kurumumuza gelebileceği gibi kayıt için hem de internetten de başvuru yapabilecekler. Şu anda diğer kamu kurum ve kuruluşları için bir ödenek gelmedi. Bu ödenek sadece Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullar için geldi ve şu anda bunun düzenlemesini yapacağız. Akabinde belediyeler ya da diğer kamu kurum ve kuruluşlar için gelebilir diye bekliyoruz. Geldiği zaman bunun açıklaması da yapacağız." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2019, 23:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
hanife taşdan
hanife taşdan - 2 yıl Önce

benim yüzde42 engelli raporum var ve 40 yaşındayım lseye dışardan devam ediyorum hizmetli olarak kamuda iş aramaktayım

HaticeAkbaş
HaticeAkbaş - 2 yıl Önce

Ne zaman başlıyor başvurular bilgi alabilirmiyim

Hatice Akbaş
Hatice Akbaş - 2 yıl Önce

Hizmetliolarak çalışmak istiyorum

SIRADAKİ HABER